چرا لعن کنیم

قرآن کریم در آیه ای کسانی را که بینات را کتمان می کنند لعنت کرده کرده است ، با تاسی به قرآن کریم لعنت کردن چنین کسانی بلامانع و بلکه گاهی اوقات ( برای تبری جستن از اینان) لازم است.

إِنَّ الَّذینَ یَکْتُمُونَ ما اَنْزَلْنا مِنَ الْبَیِّناتِ وَ الْهُدی‏ مِنْ بَعْدِ ما بَیَّنَّاهُ لِلنَّاسِ فِی الْکِتابِ اُولئِکَ یَلْعَنُهُمُ اللَّهُ وَ یَلْعَنُهُمُ اللاَّعِنُون‏. (بقره 159)
کسانی را که دلایل روشن و هدایت‏کننده ما را، پس از آنکه در کتاب برای مردم بیانشان کرده‏ایم، کتمان می‏کنند هم خدا لعنت می کند و هم دیگر لعنت‏کنندگان‏.
در مده افراز های دعای توسل آمده است « اللهم اللعن اول ظالم ظلم حق آل محمد » کسانی بر محمد و آل محمد (صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین) ظلم کرده اند که با تصریح آیا مخالفت کرده و با رسول خدا به مخالفت برخاستند ؛ هنگامی که پیامبر (ص) در هنگام وفات فرمود : کاغذ و قلم بیاویرد تا چیزی برایتان بنویسم که از این به بعد گمراه نشوید عمر در مجلس بود گفت پیامبر(ص) « نعوذ بالله» هذیان می گوید و مانع از آوردن کاغذ و قلم شد . در حالی که اگر عمر با پیامبر (ص) مخالفت نمی کرد هرگز اسلام به فرقه های گوناگون تقسیم نمیشد .
پیروی و اطاعت مطلق از رسول خدا از بینات است چون قرآن کریم تصریح به این مسئله کرده است :
«اطیعوا الله و اطیعوا الرسول» که عمر این بینه را کتما کرد ، پس اولئک یلعنهم و یلعنهم الله .

اگر شما تصور میکینید که در دین لعن و جود ندارد در اشتباهید زیرا گاهی خداوند بندگای را که امیدی به راه یافتنشان نیست را مورد لعن قرار داده تاشاید برای کسانی که می خواهند راه آنها ادامه دهند چراغ هدایتی و بازگشتی باشد که آن هم از رحمت خداست نمونه آن هم در آیه شریف ی ( تبت یدی ابی لهبن و تب و... که خداوند می گوید بریده باد دو دست ابی لهب که در آن روز گار موجب بازگشت چندی از پیروانش شد البته لعن هم اگه کوچکترین جای تفرقه داشته باشه نه تنها کسی را هدایت نمی کنه بلکه موجب گناه هم هست .

دوست عزیز در قرآن آیات زیادی داریم که توی اونا گروه های متفاوتی مورد لعن خدا قرار گرفتن و این لعن ها هم بصورت عام و کلی هستن مثل اینکه خداوند اونهایی که ربا می خورند رو مورد لعن قرار داده
و اینگونه نیست که توی قرآن شخص خاصی مورد لعن قرار گرفته باشه.

دنیا مثل آینه ای میماند که در آن هرعملی که شما انجام دهید عکس العملش را خواهید دید. اگر گناه فراوان کنید عکس العملش را خواهید دید .
منظور ازاینکه خدا لعن میکند یعنی اینکه شماهرکاری کنید بازیافتش را هم خواهید دید وگرنه خداوند بخشنده و مهربان است .
حتی حضرت محمد یک بار هم لعن نکردند .
ویک نکته کسی لعن کند یا نکند انسان سزای کارهایش را که همان قانون بازتاب است را خواهد دید .

ببینید ما لعن را با نفرین اشتباه میگیریم منظور از لعن یعنی تابلوی ورود ممنوع مثلا مگوییم بر یزید لعنت یعنی راه یزید بر من بسته باد آیا واقعا اینطوریه یا یک شعاره
السلام هم یعنی جاده آزاد مثلا سلام بر حسین ما داریم به راهی که حسین رفته سلام میکنیم آیا واقعا اینطوریه یا یک شعاره البته من خودمو عرض میکنم در قرآن این لعن اومده نه نفریپیامبر در طول زندگیش یک بار نفرین نکرد ولی این لعن با این معنی را چرا


سایر سئوالات