چگونه یک رابطه را شروع کنیم

اطلاعات بیشتر : یک رابطه جدید رو شروع کردم، اولش اصلا فکر نمی کردم به اینجا برسه اما خیلی بهش علاقه مند شدم، ما فقط یک ماهه که با هم اشنا شدیم، اون هم خیلی به من ابراز می کرد که دوستم داره الان هم میگه ، اما این رابطه خیلی روی زندگیم تاثیر گذاشته، همش در حال استرس هستم، هر وقتی دیر بهم اس ام اس میده یا دیر زندگ می زنه اصلا تحملشو ندارم، نمی تونم صبر کنم و خیلی وقتا همه چی و خراب می کنم، چون خیلی بهش علاقه دارم و خیلی اشتباه هم زیاد می کنم، اشتباهایی که می ترسم به خاطرش از من بدش بیاد، مثلا اشتباهی ساعت 3 زنگ می زنم خونشون به جای موباییلش اونم عصبانی می شه، الان که دارم سوال می پرسم خیلی قلبم داره می زنه،البته این رو هم بگم که اون خیلی خیلی از من بالاتره و همین موضوع هم باعث شده اعتماد به نفسم پایین بیاد، هر روز که میگذره احساس می کنم که نکنه نسبت به قبل عوض شده و اینقدر این سوال رو ازش می پرسم که پررو می شه، شما من رو راهنمایی کنید که چه کاری می تونم انجام بدم تا این استرس در من از بین بره و قدری بی خیال بشم، چون تمام زندگیم رو تحت شعاع قرار داده، اگر کسی روشهایی رو می دونه تا بتونم طوری این رابطه رو اداره کنم که اون هم کمی مثل من بشه بهم بگین

------------------------------------------------------------
اگه مطمئن هستید که براتون فیلم بازی نمیکنه باهاش ازدواج کنید یواش یواش بحثش را به پیش بکشید اگه در آخر اون هم قبول کرد خوب دوستتون داره اگه نکرد دستتون انداخته.
در ضمن مواظب هر پسری باشید .

حرف ازدواج رو پیش بکشین اگه قبول کرد و شرایط رو برای ازدواج مهیا کرد و اومد خواستگاری که هیچ ولی اگر تو رو از خانواده اش پنهان میکنه و از ازدواج طفره میره و.... ولش کنین.

فقط می تونم بگم عاقل باش..
کار دل دوست داشتنه، عشقی درسته که عقلانی باشه و از روی شناخت.. توی یک ماه هم نمی تونه شناخت خوبی حاصل بشه..

قوه شناخت شما می‌گوید او گزینه مناسبی است. بسیار خوب، اگر این واقعیت داشته باشد، در آغاز یک رابطه اضطراب امری طبیعی است. شما تازه یک ماه است با او آشنا شده‌اید و رابطه عمق یافته و شما را به نوسان آورده است. عشق به صورت عادی فرد را به نوسان می‌آورد. تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد. این که بخواهید ساعت‌ها با او حرف بزنید و ارتباط داشته باشید، به خودی خود بد نیست. آنچه مشکل ایجاد می‌کند، دو مسئله است:
الف- مشخص نبودن ماهیت رابطه: آیا قصد تشکیل یک کانون و زندگی مشترک است یا خیر؟ روشن نبودن پاسخ این سوال عامل اغتشاش ذهنی بوده و چه بسا به زندگی شما آسیب برساند.
ب- رفتار نابهنجار. در این باره شما به زنگ زدن در ساعت 3 نصفه شب و نیاز به دیدن مکرر اس‌ام‌اس‌های او اشاره کردید. دوست خوبم، برنامه کاری برای خودتان تدوین کنید. عمل به وظایف اضطراب عشق را تعدیل می‌کند. سرتان که گرم باشد اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا می‌کنید. و ارزش خودتان را کم ندانید. شما یک انسان هستید و برای طرف رابطه چه بسا شخصیت شما به جهانی بیارزد. پس شخصیتتان را گم نکنید .

منظورت چیه که دیر اس ام اس میده نگران میشی.منظورت اینه که نگرانی اتفاقی واسش افتاده باشه؟یا نگرانی دوستت نداشته باشه و مثلا داره خیانت میکنه و اینا؟!واسه آقایون مخصوصا اگه درگیر کار باشن،جواب دادن اس ام اس به اندازه ای که واسه خانوما مهمه،واسه اونا مهم نیست.نگران نباش،نه واسش اتفاقی می افته نه خیانت میکنه.اما وقتی هی ازش میپرسی همونطور که خودت هم میگی،واست بدتر میشه.قبل از اینکه در مورد ازدواج صحبت کنی کم کم معیارهایی رو که واست مهمه رو بپرس ازش.این کتاب رو به یکی دیگه از بچه ها هم معرفی کرده بودم قبلا.برو این کتاب " آموزش پیش از ازدواج" رو دانلود کن.آخرش یه لیست سوالاتیه که باید بپرسی حتما

شاید نیاز باشه ثبت نام کنی تو سایت.اما چک کن حتما.
اگه معیارهاتون به هم میخورد ازدواج بهترین راهه.این شور و التهاب مال عشقه نه مال دوست داشتن.اول مطمئن شو این آدم همونیه که تو میخوای و کم کم بدستش بیار.تو سایت tebyan.net هم دکتر روانشناس هست مشاوره رایگان میده.من تست کردم جوابشون بد نبود به نظرم.به امتحانش می ارزه.
----------------------------------------------------------------
بی‌تعارف بهت بگم: راطه رو باهاش قطع کن و سعی کن رابطه‌ی جدیدی رو شروع کنی ولی توی رابطه‌ی جدیدت سعی کن چندتا نکته رو فراموش نکنی که دوباره اینجوری نشه:
1- هیچ‌وقت به راحتی به یه پسر نگو که دوسش داری حتی اگه عاشقش باشی. وقتی این اشتباه رو بکنی و زودتر از اینکه اون بهت بگه بهش بگی اون دیگه به عنوان یه کسی که همیشه در اختیارشی بهت نگاه میکنه و حس میکنه تو دنبال اونی و تلاشی برای جلب توجهت نمی‌کنه.
2- سعی کن رابطه تمام زندگیت نباشه. دوستات رو در حد دوس‌پسرت بهشون توجه کن. این کار باعث میشه اون همیشه واسه‌ی جلب توجهت بیشتر تلاش کنه و همینطور خودت تو رابطه استرس نداشته باشی.
3-برخلاف دوستانی که گفتن اصلا به هیچ پسری پیشنهاد ازدواج نده. وقتی این پیشنهاد به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طرف تو باشه پسره مقابلت به شدت مقابله میکنه و حس میکنه تمام هدفت از دوستی همین بوده. اگه نسبت به این موضوع بی‌اعتنا باشی خیلی راحت طرف مقابلت رابطه رو به این سمت میبره.

من این رو از چند تجربه‌ی مشابه بهت میگم. رابطه‌ی الان که توش هستی کاملا بهم ریخته و ادامه دادنش غیر از جنگ و جدل چیزی برای هر دوتاتون نداره. پس بهتره با همه‌ی مشکلاتی که داره ازش جدا بشی

-------------------------------------------------------------

ولا که من فکر میکنم که نباید تو بهش پیشنهاد ازدواج بدی! غیر مستقیم ببین قصدش از این دوستی چیه. اگه ازدواج نبود که حتما تمومش کن.
دوما اینکه هیچ دلیلی نداره که اعتماد به نفست پایین باشه. وقتی اون تورو انتخاب کرده یعنی بهم میاین. برای هم مناسبین. مطمئن باش اگه یک درصد احساس میکرد ازت بالاتره اصلا با تو ارتباط نمیگرفت. پسرا دوست ندارن با از خودشون پایینتر باشن. اگه به این طرز فکرت ادامه بدی به زودی اونم اینجوری برداشت میکنه که حتما از تو خیلی بالاتره و تو برای اون مناسب نیستی.
سوما اینکه این رابطه تورو بهم ریخته. نظم زندگیت بهت ریخته. فکرت دائم درگیر اونه. هر لحظه تو فکرشی. پسرا وقتی مطمئن باشن که دختری دوستشون داره و همه جوره براشون پایه س تو ذوقشون میخوره. عقب میکشن. خودشون بلدن چطور رابطه هاشونو مدیریت کنن که به زندگیشون آسیب نزنه اما ما دخترا بلد نیستیم. یه مدت کمتر تحویلش بگیر. کمتر بهش اس ام اس و زنگ بزن. از هر دو سه باری که پیشنهاد میده همدیگه رو ببینین یه بار یه کاری رو بهانه کن و جواب رد بده.گاهی وقتی بهت زنگ میزنه بگو کاری پیش اومده برات و زود قطع کن. میدونم سخته اما شدنیه. سعی کن سر خودتو با کارای مختلف گرم کنی که کمتر تو فکرش بری. اگه اونم واقعا به تو علاقه داشته باشه سعی میکنه هر جور شده دوباره علاقه و توجه تورو به خودش جلب کنه.
موفق باشی عزیزم.

--------------------------------------------------------------
ببین کلا اگر به اقایون زیاد ابراز علاقه کنی منتهی به سه واکنش میشه نه کمتر نه بیشتر.
1_ازت زده میشه و میره سراغ کس دیگه
2_ازت سواستفاده میکنه یعنی بهت ابراز عشق میکنه بعد هم که اعتمادت رو جلب کرد یا مادی یا جسمی ازت چیزی میخواد
3_ پرو میشه و روی سرت سوار. اونوقت هرچی میگی باید گوش کنی
هواست رو معطوف به یک موضوع دیگه بکن تا خیلی بهش فکر نکنی.سعی کن همیشه مشغول باشی


سایر سئوالات