چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم

چی کار کنم که با همسرم رابطه ی بهتر داشته باشیم؟ اطلاعات بیشتر : من خیلی با همسرم دعوا می کنیم تا حالا چند بار کارمون می خواست به طلاق بکشه به من راه حلی مناسب ارائه بدید که کمتر دعوا کنیم چون من زندگیم و اونو دوست دارم و نمی خوام از دستش بدم.توصیه می شود هیچ گاه در مورد مشکلات پیش آمده همسرتان را سین جیم نکنید، بگذارید او برای حل مشکل خود احساس همدلی با شما پیدا کند.
هیچ گاه او را به سخن گفتن وادار نکنید، بگذارید در فرصت مناسبی حرف هایش زده شود.
اگر شما از مشکلاتتان برای او می گویید، دلیل نمی شود که او هم رفتار شما را در پیش بگیرد.
سعی کنید محیط آرام بخشی را برای رفع مشکلات روحی او فراهم کنید.
اگر لب به سخن باز کرد، پیشنهاد هر نوع کمکی را به بدهید.
چنانچه بخواهید موضوع مورد بحث، در جمع دوستانتان، مشکلات او باشد، شک نداشته باشید که او را خواهید رنجاند.
وقتی او از خود و مشغله های فکری اش سخن می گوید، شما نقش یک بی طرف را بازی کنید. اگر اشتباهی مرتکب شده، سرزنشش نکنید.
به عنوان یک دوست با احساسات او همراه و شریک شوید. فقط در صورتی که تقاضا کرد، شما عکس العمل نشان دهید.
فراموش نکنید از حالتی که کمی بوی بی اعتنایی داشته باشد، دوری کنید. مردها مایلند که مورد توجه قرار گیرند.

هیچ وقت بی ملاحظه، درباره مشکلش او را سین جیم نکنید. مطمئن باشید اگر لزومی داشته باشد او به شما پناه خواهد آورد.
کنار در غار به انتظار خروج او ننشینید.
به پاس لحظاتی که به صحبت های شما گوش می دهد، شما هم وقتی او در گیر زندگیست محیطی مناسب برایش فراهم کنید.
اگر قصد ترک خانه را دارید می توانید با این پیشنهاد کمی او را آرام کنید و به او بگویید: اگر احساس کردی حضورم در خانه ضروری است حتماً خبرم کن. خوشحال می شوم بتوانم کمکت کنم.
می توانید از احساساتتان در مواقعی که او در خود به سر برده است با همسرتان صحبت کنید اما بدون انتقاد و سرزنش. لحن گرم شما می تواند امیدی باشد برای دفعه های بعد.
در این مدت که او احساساً از شما دور است، می توانید از نوشتن نامه های عاشقانه استفاده کنید. نامه هایی که مخاطب آنها همسرتان است. در این نامه ها می توانید تمامی احساستان را بیان کنید. ( ترس، خشم، اندوه و ...) به جز سرزنش و انتقاد.

آموزگار از دانش آموزانی که در کلاس بودند پرسید آیا می توانید راهی غیر تکراری برای ابراز عشق ، بیان کنید؟
برخی از دانش آموزان گفتند با بخشیدن عشقشان را معنا می کنند.. برخی «دادن گل و هدیه» و «حرف های دلنشین » را راه بیان عشق عنوان کردند. شماری دیگر هم گفتند «با هم بودن در تحمل رنجها و لذت بردن از خوشبختی» را راه بیان عشق می دانند .
در آن بین ، پسری برخواست و پیش از این که شیوه دلخواه خود را برای ابراز عشق بیان کند، داستان کوتاهی تعریف کرد: یک روز زن و شوهر جوانی که هر دو زیست شناس بودند طبق معمول برای تحقیق به جنگل رفتند. آنان وقتی به بالای تپّه رسیدند درجا میخکوب شدند .
یک ببر بزرگ، جلوی زن و شوهر ایستاده و به آنان خیره شده بود. شوهر، تفنگ شکاری به همراه نداشت و دیگر راهی برای فرار نبود.

رنگ صورت زن و شوهر پریده بود و در مقابل ببر، جرات کوچک ترین حرکتی نداشتند . ببر، آرام به طرف آنان حرکت کرد. همان لحظه، مرد زیست شناس فریادزنان فرار کرد و همسرش را تنها گذاشت. بلافاصله ببر به سمت شوهر دوید و چند دقیقه بعد ضجه های مرد جوان به گوش زن رسید. ببر رفت و زن زنده ماند.

داستان به اینجا که رسید دانش آموزان شروع کردند به محکوم کردن آن مرد.
راوی اما پرسید : آیا می دانید آن مرد در لحظه های آخر زندگی اش چه فریاد می زد؟

بچه ها حدس زدند حتما از همسرش معذرت خواسته که او را تنها گذاشته است !

راوی جواب داد: نه، آخرین حرف مرد این بود که :عزیزم ، تو بهترین مونسم بودی.از پسرمان خوب مواظبت کن و به او بگو پدرت همیشه عاشقت بود.

قطره های بلورین اشک، صورت راوی را خیس کرده بود که ادامه داد: همه زیست شناسان می دانند ببر فقط به کسی حمله می کند که حرکتی انجام می دهد و یا فرار می کند. پدر من در آن لحظه وحشتناک ، با فدا کردن جانش پیش مرگ مادرم شد و او را نجات داد. این صادقانه ترین و بی ریا ترین راه پدرم برای بیان عشق خود به مادرم و من بود.6

--------------------------------------------------------

زن ها تو خونه نقش مهمی دارن تو نگه داشتن زندگی من نمیگم که هر چی مرد میگه باید بگی چشم اما این ذهن کوچیکم اینقدر میگه که زن ها باید بیشتر کوتاه بیان صبوری بیشتری داشته باشن نسبت به مردها برای بهتر شدن رابطه به چیزهای مورد علاقه شوهرت بیشتر توجه کن هر وقت هم بحثی پیش میاد به آرومی فقط گوش کن هر وقت ناراحتی از دستش داشتی آروم بهش بگو اگه اون جوش آورد بذار فقط بگه حرفاش که تموم شد بگو من نمخوام که هر وقت بحثی میشه ما کارمون به دعوا بکشه همیشه بگو که دوستش داری نذار ابراز محبت از بین بره اینقدر باید اینجوری باشی تا اونم از سرش بیافته رابطه جای بحث و جدال با ابراز محبت پر میشه امیدوارم همیشه موفق باشی قدر زندگی که دوستش داری بدون.

بهتون پیشنهاد میکنم کتاب مردان مریخی زنان ونوسی را مطالعه کنید یاکتابهایی مثل این کتاب .موفق باشید.


سایر سئوالات