چگونه یک طرح توجیهی بنویسیم

اطلاعات بیشتر : اطلاعات بیشتر : کدام شرگت یا مراحعی رو برا تهیه نمونه طرح‌های توجیهی گروه خدماتی، رفاهی، تفریحی و ورزشی و... همینطور راهنمای نگارش، تهیه و تدوینِ طرح توجیهی و اخذ وام و تسهیلات بانکی را پیشنهاد می کنید؟


شما می توانید به سایت بانک صنعت و معدن مراجعه نمایید و شرکتهای مشاور در این زمینه را که دارای اعتبار هستند را مشاهده نمایید

در نوشتن طرح توجیهی در ایران باید به این نکته توجه داشت که تسهیلات از کجا قرار است تامین شود؟ نحوه دادن تسهیلات در بانک ها مختلف متفاوت می باشد. فرضا در گرفتن تسهیلات از بانک صنعت و معدن نمی تونید طرح غیر واقعی ارائه بدید چون کارشناس های متخصصی داره ولی همه بانک ها به این شکل نیستند. به هر حال گرفتن تسهیلات بیشتر و راحتتر به طرح توجیهی وابستگی زیادی داره و این هنر شماست که به چه طریقی این راهو هموار کنید با شناخت صحیح از موضوع طرح و شناخت های دیگه....23%دیگر پاسخ ها
mona_72_72نام : مونا الدورادوامتیاز : 30درصد بهترین پاسخ : 42%مونا الدورادو (4)i

بنظرم بایستی قیمتها رو با توجه به زمان اخذ مجوز در حد واقعیشون بنویسی برای تورم هم بهتره یه درصدی رو به عنوان هزینه های پیش بینی نشده در نظر بگیری هر چقدر که قیمتها و هزینه ها واقعی باشند اخذ مجوز و تسهیلات راحتتره در پایان طرح هم بهتره خلاصه ای از طرحت رو بیاری مانند نقطه سر به سر سود ویژه و ناویژه مدت زمان بازگشت سرمایه و .

در طرح توجیهی ابتدا بایستی ارگان مورد نظر رو قانع کنید که طرح شما طرحی مطلوب و مناسب برای منطقه می باشد .
چه از نظر کار آفرینی و چه باز دهی .
در قدم بعدی بسته به هدف شما از گرفتن وام درج هزینه های متحمله برای اجای طرح می باشد .
اگر اصل طرح برای شما مهم نمی باشد و فقط مبلغ وام اهمیت داره پس بر خلاف نظر دوستان هزینه ها رو کمی بالا تر از معمول در نظر بگیرید .
فقط در حد واقعیت باشه .

درنوشتن طرح توجیهی حالا تا جایی که من تجربه کسب کردم باید
1- اصل طرحت یک طرح غیر اشباع باشه
2- قیمت ها رو به روز بنویس
3- هرچه اعتبار درخواستیت سبکتر باشه وجزءبنگاه های اقتصادی زوده بازده باشه زودتر به نتیجه میرسی
3- میزان اشتغالزایی طرحتو حتما بنویس
4- سرمایه ثابتت رو درحد منطقی بنویس
5- سهم آورده رو مشخص کن
6- هرچه درصدبازدهی وسوددهی بیشتری داشته باشی اعتبار بهتری بهت میدن.


سایر سئوالات