چگونه یک طراح خودرو شویم؟

اگه کسی بخواد طراح صنعتی بشه چی کار کنه؟ اطلاعات بیشتر : میخوام ماشین طراحی کنم

سوال اولی که مطرح میشود این است که آیا استعدادی در این زمینه دارید؟
دوم چند سال دارید و در چه مقطعی تحصیل میکنید..

اول از همه باید تجسم قوی و یه کمی هم تخیلی داشته باشی.چون طراحای بزرگ بیشتر طرحاشونو از تخیلشون الهام میگیرن. بعد در زمینه طرحت اطلاعات فنی کامل داشته باشی.

خیلی ساده است . باید برید درسش و بخوانید..

اگه می خوای وارد بحث طراحی ماشین بشی بهترین رشته ای که می تونم به شما پیش نهاد کنم طراحی صنعتی هستش.البته برای اینکه بتونی ماشین طراحی کنی فاکتورهای دیگه ای هم وجود داره از جمله بحث آئرودینامیک که تخصص رشته مکانیک هستش.
مطلب دیگه ای که باید بگم این هستش که شما اگر این فیلد کاری رو انتخاب کردی باید بدونی که تو ایران خیلی خوب نمی تونی پیشرفت داشته باشی و تنها کاری که می تونی انجام بدی اینه که به خارج از کشور واسه کار فکر کنی.این مطلب هم نمی تونه تحقق پیدا کنه مگر با تلاش خیلی زیاد و شبانه روزی.
تا جایی هم که من اطلاع دارم فقط یک طراح ایرانی در کارخانه های بزرگ مشغول کار هست.
ولی بهت به خاطر این هدفی که داری تبریک می گم.

شما باید برای کنکور بعد از گرفتن دیپلم و پیش دانشگاهی یا مدارک معادل اون، دفترچه ی کنکور هنر رو بگیری، یعنی از بین کنکور های ریاضی و فنی، تجربی، انسانی، زبان و هنر باید هنر رو امتحان بدی که توی انتخاب رشته نقاشی و عکاسی و . . . اینها رو داره و سخت ترین انتخابش هم طراحی صنعتی هست که باید رتبه ای خیلی پایین بیاری حد اقل دو رقمی. من فقط دانشگاه تهران رو می دونم ولی شاید دانشگاه های دیگه هم داشته باشن و من نمی دونم. بعد از اینکه تو این رشته فارغ التحصیل شدی خودت بهتر از همه می فهمی که چجوری باید به کارت دست پیدا کنی.

طراحی صنعتی در واقع مهندسی هنر هست.
باید ترکیبی از علم وهنر رو داشته باشی.
البته در ایران بیشتر روی پایه هنری تاکیید میشه بخاطر اینکه در صنعت ما عملا طراحی وجود نداره.


سایر سئوالات