چگونه یک طراح گرافیک شویم

ایا میشه بدون رفتن به دانشگاه طراح یا نقاش خوبی شد؟


من فکر می کنم یه هنرمند هنرش رو یاد نمی گیره بلکه اون رو درون خودش پرورش می ده . در واقع اون درونیات یک انسان که می تونه اون رو به سمت هنر بکشونه.
همین طور که میدونید شاعرها ، نقاش ها و نویسندگان زیادی در دنیا وجود دارند ولی چیزی که بعضی ها را برای ما بزرگ تر نشان می دهد چیست ؟
در واقع اصل هنر خطر است ، خطر در آفرینش ِ ، آفریده نشده ها یا به نوعی دیگر می توان گفت نوآوری چون چیزهای نو بیشتر می تواند مورد توجه قرار گیرید در حالی که هر چیز تکراری قبلا تمام زیبایی ها ، زشتی ها ، خوبی ها ، بدی ها و تمامی ظرفیت های خود را نشان داده ست.
اما در مورد آموزش باید بگویم که آموزش تصورها ، تفکرها ، تخیل ها و در کل استعدادهای نهفته ی درونی ما را سیقل می دهد و به آن ها روش های کشف شده ی نمود پیدا کردن و بازتاب یافتن را نشان می دهد و این آموزش تنها دانشگاه نیست بلکه خواندن و درگیر کردن ذهن خود با آثار برجسته هنری یک را مهم و ارزنده است.
حتما کتاب های زیادی در مورد هنر مورد علاقه ی شما نوشته شده و شما آن ها را نخوانده اید و همچنین اثرهای هنری زیادی خلق شده که هنوز شما آن ها را ندیده اید .
سعی کنید کارهای هنری مورد توجه منتقدان و بزرگان را بیابید و کشف کنید که چه دلیلی باعث پر ارزش بودن آن اثر شده و حالا ببیند چه چیزی به آن زیبایی بخشده.
هنر کشف دنیا های تازه ، آفرینش آفریده نشده ها و خلق زیبای هاست.
این کوتاه ترین چیزی بود که می توان در مورد هنر گفت.
---------------------------------------------
کارنیکو زپرکردن است. بروسراغ ی نقاش یا طراح حرفه ای وبا جدیت هدفتو را دنبال کن حتما موفق خواهی شد

به نظر من استعداد و پشتکار برای یادگیری اصول اولیه توی هر کاری هست. دانشگاه هم یک راه به حساب میاد. ولی شما میتونید 100% از راه های دیگه هم به نتیجه دلخواه خودتون برسید. .
-------------------------------------------------------------------
شک نکنین که میشه.دانشگاه فقط اون استعداد نهفته شما رو بهش پرو بال میده و اونجا بیشتر میشناسیدش.ولی تو دانشگاه هم اگه جوهره اون کارو نداشته باشن واستون معجزه نمی کنه.یه نگاهی به هنرمندای نسل های گذشته بندازین سرگذشت هاشونو بخونین به خودتون هم بیشتر ثابت میشه..

-----------------------------
من نقاش وطراح هستم بدو ن اموزش از کلاس.

به نظر من بدون علم نمیشه، چون هر کاری بکنی پر از ایراد درمیاد، تو طراحی و نقاشی هم یه چیزای علمی هست که باید یاد گرفت. اما نه بدون دانشگاه، شما میتونید مقالات و کتابهای این زمینه رو مطالعه کنید و موفق شید، نیازی نیست که وقت تلف کنید و برین دانشگاه!
---------------------------------
البته خواستن توانستن است فقط شما نیاز به 3 چیز دارید که با آنها نیاز به دانشگاه رفتن نیست ، اما دانشگاه نیز تجربیات زیادی در اختیار شما قرار خواهد داد به هر تقدیر آن 3 چیز عبارتند از
1-دو چشم تیز بین تا همه ی جزئیات را با دقت ببیند
2- دستهای توانا و دقیق تا همه ی جزئیات را ثبت کند
3- پشتکار و خلاقیت تا دلسرد نشوید و ذهنتان همیشه در حال تکاپو.
-------------------------------------------------------------------
دوست من ببین هر راهی رو که بخوای شروع کنی، اگر پیش از وارد شدن به اون نخست هدفت رو روشن کنی،سپس نقشه و ویژگیهای اون راه رو بررسی کنی به طبع با اطمینان و نیز لذت بیشتری توی اون راه گام بر میداری و شانس پیروزی تو خیلی بیشتر خواهد بود. حالا بستگی به خودت داره که هنر رو چطور برا خودت تعریف کنی، هدفت از پرورش/آموختن و به کارگیری اون چی باشه، در مرحله بعد با برنامه ریزی و انتخاب منابع علمی درست، میتونی به پیروزی برسی.
مهم اینجاست که بتونی نظم ذهنی خودت رو بدست بیاری. تنها سود دانشگاه همینه که با تعریف چارچوبهای مدوّن، به ذهن تو نظم میده؛ که این هم خارج از دانشگاه دست نیافتنی نیست.


سایر سئوالات