چگونه یک صادر کننده شویم

طریقه وارد و صادر کردن محصول اطلاعات بیشتر : طریقه وارد و صادر کردن محصول به چه شکلی میباشد؟


سوال شما خیلی کلی است.
اگر منظورتان مقررات واردات و صادرات است میتوانید از طرق سایت وزارت بازرگانی و یا اصناف ایران دانلود نمایید. اگر هم مقررات بین المللی بازرگانی (اینکوترمز) مدنظرتان است، به سایت www.stsmed.com مراجعه نموده قسمت مقالات مدیریتی و بازرگانی مقاله کاملی در مورد اینکوترمز و سیر سفارشات خارجی میباشد.
اگر هم محصول یا گروه کالایی خاصی مدنظرتان است بفرمایید تا راهنمایی بیشتری صورت گیرد.

--------------------------------------------------

البته بستگی به محصول داره ولی اگه در نظر داشته باشی یه محصولی که گارانتی خور هستش رو بیاری مثل لوازم الکترونیکی باید اونو از کارخونش مُنُپُل کنی و بعد از اینکه به ایران وارد کردی با یه شرکت خدماتی قرداد ببندی و اون جنس و به بازار عرضه منی.

--------------------------------------------------

عزیزم قبل از هر چیزی شما باید به زبان انگلیسی وارد باشین در غیر اینصورت تاجر موفقی نخواهید شد..
--------------------------------------------------

اگر چندین روز هم توضیح داده شود کافی نیست.فقط شما باید کالای مورد نظر خود را انتخاب ودر مورد مجوزها و کلیه هزینه ها و عوارض گمرکی و.... مشاوره نمایید البته نه با ترخیص کاران وافرادی که بدون مجوز گمرک ایران بصورت سرپایی این کار را انجام میدهند بلکه با حق العمل کاران رسمی گمرک ایران.

-------------------------------------------------

در مورد سوالت باید عرض کنم که برای وارد کردن محصول به داخل باید در مرحله اول مطالعه ای راجع به محصول از لحاظ به صرفه بودن برای خودت و جامعه داشته باشی و بعد اقدام به اخذ مجوز مربوطه از سازمان بازرگانی کنی.
و در مورد صادرات محصول نیز باید کالایی رو صادر کنی که ارز آوری زیادی برای کشورت داشته باشه و همچنین صادرات باید از اجناس مرغوب باشه تا هم سود آتی و کسب اعتبار برای خودت داشته باشه و هم برای کشور اعتبار کسب کنه. برای صادرات هم باید به سازمان بازرگانی مراجعه و فرمهاش رو تکمیل کنی


سایر سئوالات