چگونه یک عادت را ترک کنیم

چگونه می توان یک عادت بد را ترک کرد ؟

عادت بد داشتن را هر کسی بد نمی داند وقتی تو خودت به این نتیجه رسیدی که کاری که به آن عادت کردی بد است پس باید به دنبال عامل تداوم آن کار بگردی . آن چیزی که باعث شده این کار در تو قوت بگیرد و استمرار پیدا کند.
معمولاً‌ عادات بد منشاء مختلفی دارد و اگر دقت کنی می بینی که چند عامل با هم باعث ایجاد این عادت شده اند پس بعد از کمی تعمل به دنبال آن عوامل بگرد و سعی کن با بها ندادن به آنها کم کم این عادت را در خودت از بین ببری ضمن اینکه محکم بودن خودت و تصمیم گرفتن قطعی به عهده خودته و تنها با خواست خودت می تونی این عادت را از بین ببری
امیدوارم موفق باشی.

برای ترک عادت بد باید ببینی علت رفتارت چیه ؟ اگه علت رو میدونی خودت میتونی ترکش کنی فقط یکم اراده میخواد . اگه علت رو نمیدونی از مشاور کمک بگیر ..

اگر روزی دو یا سه بار این عمل رو انجام میدی به روز ی یکبار برسون و کم کم کمترش کن مثلا 2 روزی یکبار . 3روزی یکبار و هفته ای یکبار .این عادت به مرور زمان از سرت می افته.

بستگی داره این عادت چی باشه باید از لحاظ روحی قطعا بخوای این عادت کنار بذاری به همه دوستان و اشنایانت بگو که می خوای این عادت بذاری کنار اونوقت دیگه غرورت اجازه نمیده که به سمت این کار بری میتونی یه دستبند به دستت ببندی تا هر وقت خواستی این کارو انجام بدی کش اونو محکمتر کن اینجوری توی مغز احساس درد با وسوسه ای که داری جایگزین می شه این از لحاظ علمی ثابت شده و اینکه خودتا با عادتهای خوب سر گرم کنی یه عادت خوب جایگزین این عادتت کن تا از لحاظ روحی وابستگیت به این عادت کم بشه البته اینها زمان می بره ولی قطعا به نتیجه میرسی

--------------------------------------------------------------------

اول این که به اون عادت به دیده حقارت و زشتی نگاه کنی و به خودت بخندی.
دوم اینکه به خودت تلقین کنی که این رفتار زشته و عملا عکس اون رفتار رو برای مدتی انجام بده تا ترکش کنی..
--------------------------------------------------------------------

بهترین راه این کار جایگزین کردن یک عادت دیگه است و حتما باید به اطرافیانت بگی که میخوای اون ترک کنی.اگه عادت جوریه که نمیتونی بگی میتونی روی پسزمینه موبایلت بزاری که یادت باشه..البته بعضی معتقدن که اگه ما مدام به خودمون بگیم نباید اینکارو بکنم بیشتر به طرفش میریم..باید به خودت بگی :خبومن اونو ترک کردم.حالا باید چه چیزی بجاش انجام بدم.
--------------------------------------------------------------------

بهترین راه اینه که مدت زمان عادت رو کم کم تغییر بدی یعنی اگر یک ساعت در میونه بکنی دوساعت در میون بعد سه ساعت بعد چهار ساعت یه روز میبینی ترک شده رفته پی کارش!یکی از اقوام ما سیگار رو اونطوری ترک کرده اول هر ده دقیقه یکی گفته بذار پنج دقیقه هم بگذره بعد دفعه بعد گفته بذار ده دقیقه بگذره بعد ...واینطوری تونسته چون به یک باره نمیشه چیزی رو به راحتی ترک کرد.موفق باشی.

-------------------------------------------------------------------

عادات بد در زمره رفتارهای ما نیستند و در اثر تاثیر اطرافیان بوجود می آیند. به همین دلیل میتوان براحتی از اینگونه اعمال دوری جست.
لذا قبل از اقدام به هر نوع عملی میتوان نتیجه اینگونه رفتار ها را مورد بررسی قرار داده بعد اقدام نمود.
فرق انسان با سایر موجودات در بررسی اعمال شایسته و انسانی است.تفکر یکی از نشانه های زیبای آفرینش بوده و توجه به آن انسانی برتر را بوجود می آورد.
توجه به رفتار اطرافیان و تحلیل آن در رفتار خودمان باعث میشود که اعمال و رفتار ما فیلترینگ شده و بد را کنار گذاشته و خوب را بیابیم.


سایر سئوالات