چگونه می توانیم بازیگر شویم

مشخصات سوال: من می خوام بازیگر بشم اطلاعات بیشتر : من می خوام بازیگر بشم کسی هست جاهایی رو که تست می گیرن بهم نشون بده؟

اگه می تونی اول به کلاسهای تئاتر برو و کمی با بازیگری به صورت زنده آشنا شو. در ضمن تا جایی که می تونی سطح اطلاعاتت در مورد تئاتر و سنما و در کل بازیگری رو بالا ببر .
اگر میتونی هزینه کنی به کلاسهای یکی از اساتید در تهران برو هزینه کلاسهای این اساتید بالاست . مثلا کلاسهای بازیگری امین تارخ. بعد از گذروندن این کلاسها هم تجربه کافی داری هم کلی رابطه پیدا می کنی و به راحتی می تونی در فیلم و سریال ایفای نقش کنی.

اگه واقعا میخوای به دنیای بازیگری راه پیدا کنی این کارهایی را که من میگم گوش کن و اگر نتیجه نگرفتی من حاضرم شخصا خسارت تو را بپردازم من الان حدود 5 سال هست که در اصفهان تئاتر کار میکنم اگه میخوای بازیگری تئاتر داشته باشی فرق میکنه البته اگه از تئاتر وارد سینما بشی خیلی بازیگر بهتری خواهی بود اول بگم در ایران تحصیلات بازیگری به هیچ دردی نمیخوره و فقط وقت تلف کردنه چون بعد تو فقط همین کارو داری و درآمد دیگه ای نداری اول باید با درست یک شغل توپ پیدا کنی بعد در کنارش کار بازیگری بکنی اگه تو اصفهان هستی من میتونم به گروه معرفیت کنم و بیای تست بدی ولی اگه جای دیگه هستی اگه تهران هستی و مشکل مالی نداری کلاس های استاد سمندریان و استاد پرستویی خوبه سر بزن و اگر مشکل مالی داری برو و در گروه های نمایشی حتی به عنوان تدارکات به عنوان خدمات کار کن و نگاه کن و یاد بگیر کم کم پیشرفت خواهی کرد و شاید بهتر از تمام کسانی که کلاس میروند کار میکنی من خودم بار اول برای یک گروه چایی میریختم و بدون رفتن هیچ کلاسی الان نقش اول تئاتر اصفهان را کار میکنم
---------------------------------------
از طریق دانشگاه باید وارد بشی
اگه تحصیلات دانشگاهی مرتبط رو نداشته باشی به بن بست میرسی

---------------------------------------

عزیز دل، از طریق دانشگاه می تونی وارد عرصه ی بازیگری بشی ولی اگه تحصیلات هنر نداری بهتر بری سوره، خیلی بهتره و به نفعته.

-------------------------------
نمیدونم تو کدوم شهری. اما معمولا هر شهری هنرکده های کوچیکی واسه آموزش سینما و تاتر داره. میتونی به اونجاها مراجعه کنی. مثلا مشهد یه آموزشکده داره که نزدیک چهارراه پل خاکیه. اگه نشه باید بری ارشاد. ارشاد هم جای خوبیه واسه پرورش استعدادهات. و سر آخر باید بری دانشگاه و رشته تئاتر و سینما.

-------------------------------
از طریق دانشگاه باید وارد بشی
اگه تحصیلات دانشگاهی مرتبط رو نداشته باشی به بن بست میرسی برو تا به هدفت برسی.

------------------------------
با تمام احترامی که برای تمام دوستانی که سعی داشتن به شما پاسخ بدن قائل می شم با توجه به تجربیاتم می گن تمام پاسخ ها چرت می باشن عزیزانی که گفتن باید تحصیلاتشو داشته باشی می گم که اشتباهه من لیسانس کارگردانی هستم تحصیلات نتوست راهی باشه واسه باز شدن و رسیدن به این آرزو دوستانی هم که گفتن مطالعه ، می شه گفت آره مطالعه هم لازمه ولی باز هم کافی نیست این راهو هم من رفتم دوستانی هم که گفتن کلاس باز هم این راهی رو باز نمی کنه خلاصه این که عزیزم سرتو درد نیارم فقط باید توی این وادی پارتی و آشنا داشته باشی دیگه بقیه قضایا حله حله اونی که دستتو بگیره همه اینا رو یادت می ده همین الان خیلی از ستاره ها هستن که نه کلاسی رفتم نه درسی خوندن فقط چون پسر خاله یا دختر خاله یا دوست جون جونیه فلان کارگردان یا بازیگر معروف بودن رفتن و درخشیدن و موندیم و حوضمون با یه مدرک و دیگه هیچی ، انشاالله که حرفهای منه کوچیکتر و لی با تجربه رو گوش بدی به هر حال موفق باشی .

-----------------------------
یه پیشنهاد صادقانه بهت میکنم
حتماً با کلاس های بازیگری آموزشگاه آزاد سینمایی تماس بگیر و مطمئن باش که اونجا ثبت نام میکنی چون 100 درصد بعد از این که فارغ التحصیل شدی جلوی دوربین میری

-----------------------------
بدون هیچ مقدمه بگم تو این دنیا همیشه پارتی حرف اول رو می زنه
(1) اگر پارتی یعنی کسی که در سینما یا تی وی یا تئاتر کار می کند تو رو به یه کارگردان یا تهیه کننده معرفی کند
2) خودت شخصآ اقدام کن و به محل تست هر یک از این شاخه های که مد نظرت برو و امتحان کن
تحصیلات 25در صد بیشتر نمی تونه کمکت کنه اگه هزار خمیر مایشو نداشته باشی هزار درس بخون .
خوب هر کس برای یک کاری درست شده .

-----------------------------
اگه می تونی اول به کلاسهای تئاتر برو و کمی با بازیگری به صورت زنده آشنا شو. در ضمن تا جایی که می تونی سطح اطلاعاتت در مورد تئاتر و سنما و در کل بازیگری رو بالا ببر .
اگر میتونی هزینه کنی به کلاسهای یکی از اساتید در تهران برو هزینه کلاسهای این اساتید بالاست . مثلا کلاسهای بازیگری امین تارخ. بعد از گذروندن این کلاسها هم تجربه کافی داری هم کلی رابطه پیدا می کنی و به راحتی می تونی در فیلم و سریال ایفای نقش کنی..

----------------------------
اگه بخوای بازیگر بشی اولا ازت میپرسند برای چی میخواهی بازیگر بشی؟شما باید منطقی فکرکنی و جواب عاقلانه بدی. و پیشنهاد میکنم بروید کلاس امین تارخ شرکت کنید و زیاد فیلمها رو ببینید و زیاد کتابها درباره بازیگری بخونید و برو دفاتر سینمایی فرم را پرکنید و تست انجام بدهید.


سایر سئوالات