چگونه یک شرکت ثبت کنیم

برای ثبت شرکت تهران باشی میری اداره ثبت شرکتها ولی اگر شهرستان باشی میری اداره ثبت املاک و فرم تعیین نام پر میکنی بعد از اینکه نام تایید شد اساسنامه - تقاضانامه - و شرکت نامه میخری و اونا رو هم پر میکنی و غیره ...

اطلاعات بیشتر : میشه شرکتی رو به صورت مسئولیت محدود ثبت بشه و بعد از یکسال شرکت رو با یک میلیارد سرمایه آورده به سهامی خاص تبدیل کنه .

وقتی میگه با سرمایه یک میلیارد آورده به این معنی است که یک میلیارد افزایش سرمایه بده از محل آورده نقدی سهامدار یا همان مالکان شرکت پس هیچ کلکی در کار نیست و فقط یک میلیارد پول جدید به شرکت وارد میشه برای مثال ببینید من شرکتی را با سرمایه 1000000 به صورت مسئولیت محدود ثبت میکنم و بعد از یک سال برای تغییر شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص اقدام میکنم و سرمایه شرکت را به یک میلیارد افزایش میدم و شرکت سهامی خاص را با سرمایه یک میلیاردی به ثبت میرسانم .
----------------------------------------------
در این شرکت هریک از شرکا فقط تا میزان سرمایه خود مسئول تعدات شرکت است. یعنی اگه کسی 20000تومان سهم داشته باشه در موقع انحلال به اندازه 20000تومان حق دارد.
ولی در شرکت سهامی خاص تمام سرمایه توسط موسسین تامین میشه.
-------------------------------------------------

با تشکیل مجمع و موافقت اعضا تبدیل شرکت از مسئولیت محدود به خاص انجام میشود. سرمایه میتونه عملی باشه، میتونه آورده غیر نقدی باشه، میتونه از سپرده های سهامداران یا مطالبات آنها از شرکت انجام بشه.

ون یک ملیارد رو از کجا می خواهد به عنوان آورده به شرکت وارد کنه ؟ اگر در این مرحله بخواد کلاه برداری بکنه ممکنه ولی اگر 1000000 در آمدش مشروع و قانونی باشه مشکلی نداره و کلاه برداری نیست .
-------------------------------------------
میشه اول مسئولیت محدوده ولی آورده یا سود خالص نقدی یا غیر نقدی یا ادغامشون رو میتونی به شرکت تزریق و تبدیل به خاصش کنی که مسئولیت بین 5 نفر هیئت مدیره به نسبت سرمایه و سمت تقسیم میشه .


سایر سئوالات