چرا قرآن معجزه است

قرآن کتابی است که دارای رمز و رازهای مختلفی میباشد و هر روز رمزهایی از آن کشف میشود و این کشف رمزهای این کتاب آسمانی آن را جاودانه کرده است . همچنین این کتاب در بر گیرنده تمام مسائل مشترک در تمام ادیان و مکاتب الهی میباشد . و همه کس که از دینی دیگر به قرآن رجوع کنند تناقضی در اصل نمیبینند . وجود تفاوت در فروع و شریعت قرآن نیز قابل گفتن نمیباشد چون در هر دوره زمانی چیزهایی در علم کشف میشوند که در قرآن نوشته شده است ولی کشف رمز نشده بودند
تفاسیر متفاوت نیز دلیلی بر معجزه قرآن میباشد چون این را ثابت میکند که رموز آن بسیار میباشد ولی خوشا آنان که رموز را درک میکنند ...
دانستن ضامن درک نیست
چون یکی از عوامل اعجاز قرآن قدیمی نشدن و منصوخ نشدن آن است اگر غیر از این بود نمی توانستیم آن را معجره بنامیم.

هربار که قرآن را باز میکنی ومیخوانی معنای جدیدی پیدامیکنی و درهرشرایطی برایت کار میکنه ودرهرزمانی هر نکته وفنی را درخود داره و این بسته به گذشته وحال نیست بلکه درهرمقطعی واز هرسنخی درخودش جواب داره وسوال و اینکه باهرنگاه تازه میشی وتازگی را درش احساس میکنی.

چون در قرآن علم کامل گنجانده شده و با تفسیر درست از قرآن میشه به علم کامل رسید پس در هر دوره ای که قرآن خوانده بشه قدیمی نیست..

کلام خداوند متعال هرگز قدیمی نیست چون کل وجودش دلالت بر گذشته. حال و آینده دارد . قرآن کتاب زمان و مکان نیست بلکه کتاب کل عالمیست که حتی حرکت یک ذره کوچک نیز از اول وجود دنیا تا آخر هستی در این کتاب گنجانده شده ولی انسان از درک این چنینی هنوز عاجز هست و به مرور پرده از فرمایشات الهی برداشته میشود و چه بسا که تا آخر هستی یک صدم از این کتاب مقدس برای ما انسانها آشکار نخواهد شد.

-------------------------
اعجاز قرآن و روایات در دین اسلام ، اعجازی است که از همه معجزات پیغمبران (ع) بالاتر هست به دلیل وجود . یعنی این که معجزه حضرت موسی (ع) که عصا بود و شَق کردن رود نیل . اگر الان کسی بیاد بگه : خُب من از کجا بدونم این درسته ؟ شما دلیلی دارید ؟ عکسی ، فیلمی ؟! می گیم : نه ، در روایات اومده .

و یا معجزه عیسی (ع) زنده کردن مرده بوده ، اگر بگیم این معجزه عیسی (ع) هست می گه : الان کو ؟ من که چیزی
نمی بینم . فیلمش کجاست ؟ ما از کجا بدونیم همچین کاری کرده ؟ پس این هم جزء معجزه هایی هست که از بین رفته . دلیل اینکه معجزه ها زمانی و موقت بوده ، این هست که خداوند می خواسته خاتم پیغمبران (ص) معجزه جاوید بیاره و معجزه جاوید پیغمبر (ص) هم ، که همین الان هم وجود داره ، قرآن کریم ماست و هنوز هم کسی نمی تونه مثل قرآن رو بیاره . یعنی عرب زبان ها که مطمئن هستند قرآن معجزه است . ما هم اگر با ادبیات عرب آشنا باشیم ، متوجه می شیم که انسان نمی تونه یه آیه رو هم مثل قرآن خلق کنه و همه می دونن که قرآن کلام خالق هست .
اکثر دوستان جواب درست دادند
خلاصه : معجزه به چیزی میگن که انجام اون از قدرت انسان خارج باشه و قرآن هم همونطور که همیشه به ما گفتند یک معجزه هست چون یک انسان امکان نداره بتونه مانند قرآن خلق کنه همونطور که توی قرآن اومده اگه کسی فکر می کنه می تونه آیه یی مثل آیه های قرآن بیاره قرآن بیاره امتحان کنه !!
به راحتی می شه فهمید که قرآن چیزی جز معجزه نیست


سایر سئوالات