چگونه یک ایده را ثبت کنیم

اطلاعات بیشتر : ثبت کردن یک ایده یک ایده به چه شکلی میباشد ؟ یعنی اگه کسی اونو ساخت از آن سود ببرم در صورت موافقتم . آیا این کار امکان پذیر است؟
به چه شکل و مراحلی ؟
یعنی صاحب این طرح منم . مایل نیستم مثلا هر کسی از آن سود ببره.به عبارتی نوعی پروژه میباشد.

----------------------------------------------
شما میتونید به مرکزهای رشد(پارک علم و فناوری) برین و اونجا طرحتون رو بگین و اگه خواستین اونا خودشون به شما امکانات میدن تا روش کار کنید.
امکانات این طوریه که اگه بخواین فقط رو طرحتون کارکنید 6 ماه وقت میدن تا از امکانات استفاده کنید و پروزه رو تموم کنید بعد از اتمام این دوره در صورتیکه شما بخوایین شما رو راهنمایی میکنن تا ایدتون رو به شرکتها و کارخانه هایی که تو اون زمینه هستن نعرفی کنید و اونو به تولید برسونید.
ولی اگه بخواین که خودتون رو طرحتون کار کنید و اونو به تولید برسونید تا3 سال هزینه شما رو قبول میکنن البته به شرطی که شرکتی رو به ثبت برسونید و با نام اون شرکت کار کنید .
بعد از اتمام این دوره زمانی تمام هزینه هایی که اونا قبول کردن رو نسبت به وضعیت شرکت یا خودتون اقساط بندی میکنن .
--------------------------------------------------
اما کلا باید به شما بگم که بایستی از قانون مالکیت معنوی استفاده کنید،
-----------------------------------------------------------
تا وقتی که ایده ی شما به صورت اختراع در نیومده و صرفا یک طرح است، قانون از شما حمایت نمی کنه،اما اگه اون منتشر کنید اون وقت از طریق قانون کپی رایت حمایت میشید.
پس به طور کلی:1-اونو خودت بساز و به صورت اختراع ثبتش کن. 2-اونو تحت یک قرارداد خوب به یک شرکت واگذار کن. 3-در یک مجله یا روزنامه اونو منتشر من.


سایر سئوالات