چرا بعضی ها چاق نمی شوند

گاهی مواقع علت چاق نشدن افراد حالت ارثی و خانوادگی داره ...در مواقعی هم دیده شده که چاق نشدن افراد به دلیل نوع روحیه اون هاست (غم و غصه یا شادی و نشاط...افسردگی)که امیدوارم مال شما افسردگی نباشه.

اگر فکر می کنید خیلی لاغر هستید و می خواهید وزن خود را افزایش دهید، ننشینید و فقط بخورید. برای افزایش وزن بایستی همیشه عضلات خود را افزایش دهید نه چربی بدنتان را.
اگر لاغر هستید، هرگز سعی نکنید چربی خود را افزایش دهید. کسانی که اضافه وزن دارند، حجم عضلات ضعیفشان دوبرابر است و مجبورند روزانه بیشتر از 10 یا 20 کیلو چربی اضافی را با خود جابجا کنند.

وقتی بطور مرتب و روزانه ورزش کنید و مقدار عضلات خود را افزایش دهید، اشتهایتان نیز افزایش می یابد و بدون اینکه متوجه شوید، بیشتر از قبل خواهید خورد.
ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان برای تامین نیازهای انرژی شان، روزانه مقادیر زیادی غذا مصرف می کنند. بعنوان مثال جداول تمرینات ورزشی فوتبالیست ها، دارای هر نوع ماده غذایی به مقدار فراوان است.

اگر در اثر بیماری کوتاه مدت ( نه طولانی)، مقدار زیادی از وزن خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا به تدریج و بعد از رفع بیماری، اشتهایتان به غذا بهبود خواهد یافت و بدون پرخوری، به وزن طبیعی خود بازخواهید گشت.

اما اگر بدون علت، وزنتان به مقدار زیادی کاهش یافت، آن را جدی بگیرید و حتماً به یک متخصص تغذیه یا پزشک مربوطه مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید

----------------------------------
دوستان . شما می خواین چاق بشین چه جوری ؟ یه بدن ماهیچه ای چاق یا یه بدن پر چربی و نا فرم چاق
مطمئنا ماهیچه ای
پس پیشنهاد می کنم از دستگاهه ای شبیه ساز ورزشی استفاده کنید که ورزش رو بر روی عضلات شما شبیه سازی می کنن و باعث افزایش حجم عشلات و در نهایت بدن میشن و شما چاق می شین اما با یه بدن زیبا و ورزشی نه یه بدن چاق و نا فرم

--------------------------------
به احتمال زیاد لاغری شما مربوط به ژنتیک است
افزایش وزن برای افراد لاغر کار آسانی نیست و احتمالاً خود شما هم این مساله را خوب می دانید. من نیز این مساله را به خوبی درک می کنم، چون هر روز با آن سرو کار دارم. ساختار بدن من بطور ژنتیکی استخوانی است و سوخت و ساز بالایی دارد؛ در نتیجه افزایش وزن را برایم بسیار مشکل ساخته است. کلید افزایش وزن در این است که هر چیزی را" زیاد " کنید. زیاد بخورید، زیاد فعالیت کنید تا وزنتان زیاد شود. این سه اصل باید حسابی در ذهن شما جا بیافتد. خیلی از افراد تصور می کنند تمرینات بدنسازی ( پرورش اندام ) تنها راه افزایش وزن است. البته من با این مساله مخالفتی ندارم، چون بخشی از کار، همین مساله است. ولی نکته ای که مهم است، رژیم شماست.

شما فقط با ورزش و خوردن غذاهای پر کالری بلا فاصله بعد از ورزش میتوانید تا 5 کیلو زیاد کنید.
بهتره که این کار رو بصورت علمی انجام بدین .باید میزان کالری موجود در غذاهای مختلف و میزان کالری مصرفی در فعالیت های مختلف رو مطالعه کنی چون چاقی و لاغری بر اثر متناسب نبودن کالری دریافتی و مصرفی بوجود میاد.مثلا در حالت معمولی و بدون فعالیت خاص بدن در هر ساعت 80 کالری و در هنگام خواب 70 کالری انرژی مصرف میکنه. یا مثلا 1 ساعت ورزش شنا البته نه بصورت سنگین و فشار زیاد حودود 700 کالری انرژی مصرف میکنه.
ویا 100 گرم بادام حدود 670 کالری انرژی داره که در بین مواد غذایی بیشترین انرژی رو داره و..................
با یه مطالعه معمولی و تنظیم یک جدول کالری به سادگی میشه هم چاق شد و هم لاغر و از قرص و مکمل هایی که ممکنه عوارض جانبی هم داشته باشه پرهیز کرد.
البته ممکنه پرکاری غده تیرویید هم باعث لاغری بشه که برای این مورد باید به پزشک مراجعه کنید.


سایر سئوالات