چگونه یک جنتلمن باشیم

مشخصات سوال: کجا بخندیم کجا ساکت باشیم؟ چطور سرسنگین ویاصمیمی باشیم و...؟
اطلاعات بیشتر : کتاب، مقاله، وبلاگ، ویدئو یا هر چیزی رو میخوام که درباره شخصیت افراد توضیح داده باشه بر اساس طرز نگاه، موقع خندیدن و اخم کردنشون، حرکات دست و چهره و...
در واقع میخوام بدونم کجا باید خندید؟ چطور باید خندید؟ کجا باید اخم کرد، کجا باید حرف زد، کجا باید ساکت موند، چطور با حرکات دست و صورت موافقت یا مخالفتمون رو اعلام کنیم؟ چطور میتونیم رفتاری پرجذبه و سرسنگین داشته باشیم و چه وقت صمیمی و شوخ باشیم؟جزئیات : باسپاس ازدودوست عزیزی که تاالان پاسخ داده‌ند.باید خدمتشون و بقیه دوستان عرض کنم که زندگی اجتماعی، رضایت اطرافیان رو میطلبه.اخیرا در سطح عامه مردم افتاده که بی تفاوت به نظر بقیه «خودت باش» و تعبیرهای غلطی راجع به این موضوع میشه.انسان موجودی اجتماعیه و بهیچعنوان نمیتونه نسبت به اونچه راجع بهش فکر میشه بیتفاوت باشه.در روانشناسی دو موضوع مطرحه. یکی رفتار درون به بیرون و یکی بیرون به درون.منظوربنده تعاریفی راجع به روانشناسی بیرون به درونه.بااین اوصاف،نه تنها انسان اذیت نمیشه، بلکه برای رشد انگیزه هم پیدا میکنه.


---------------------------------------------

منم مثل شما به این مسائل حساسیت دارم اما تا حدودی راهشو پیدا کردم .
آدما همیشه دنبال شادی میگردن و مشکلات آنقدر زیاد شده که مردم از غم و غصه و آدم ساکت فرار میکنند و دوست دارند با کسایی باشند که انرژی مثبت میده ...
یاد گرفتم هیچ وقت از غم ها و غصه هام به کسی نگم چون همونطور که گفتم فرار میکنند و فقط یک نفر رو برای همدردی انتخاب کنید .
وقتی تو جمع هستید تا زمانیکه جمع شاد است کاری نداشته باشید و سنگین و خودتون باشید اما وقتی جمع ساکت و بی روح است بحثی رو شروع کنید که همه توش شرکت کنند و شاد باشه .
همیشه لبخند به لب داشته باشید که هم سنگینه هم انرژی مثبت داره .
هیچوقت به قصد مسخره کردن یکی نخندید که نقطه ضعف همه است و ساکت باشید .
وقتی از چیزی خوشتون اومد حتما نظرتونو بگید چون با این کار از دفعه بد به نظرتون اهمیت میدن و اصلا بی تفاوت نباشید و از مدهای امروزی بیشتر بگید و وقتی از یه چیزی خوشتون نیومد رک نگید بده ... با اخم کوچولو بگید خوبه که خودشون متوجه خواهند شد .
موافقت خود را محکم بگید اما مخالفتتونو با دلیل بگید که اثر بخشه .
هیچوقت اخم نکنید تنها برای کسانیکه به شما خیلی خیلی نزدیک هستند و شما را دوست دارند اونم وقتی که کار بدی ازشون سر زده اخم کنید فقط به منزله تنبیه نه اینکه واقعا ناراحتید ...
در کل همیشه انرژی مثبت و با لبخند دائمی باشید . امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم ...

-----------------------------------------------------------

خندیدن چیزی نیست که بتوان به اجبار انرا انجام داد مثل سلام کردن یا دست دادن یا هر کار دیگه تعریف شده بله یک حس درونیست که ناگهان ایجاد میشود در افراد شاد هیچوقت جلوی این حس گرفته نشده و در افراد اخمو همیشه به این رفتار پاسخ درست داده نشده طبیعی است شما در یک مکان که عده ای عزادار هستن نمی خندید یا در عروسی اخم نمی کنید که اگر کردید تا حدودی نرمال نیست اما این به این معنی نیست که هیچوقت این کار در این دو مکان انجام نشده بلکه دلیلی ایجادش مهمه .برای رسیدن به یک شخصیت مطمئن شما باید از درون روی خودتان مدیریت کنید و این را بدانید حس طرف مقابل در برخورد با شما راهنمای خوبی می باشد.افراد ی که تمام این صفاتی که شما گفتید دارن با تمرکز زیاد در اصلاح رفتارشون تونستن به شخصیت مورد قبول دست پیدا کنن. اما به این موضوع توجه داشته باشین که علم رفتار در انسانها معقوله بسیار پیچیده ای هست و در هر جامعه تعریف خاص خودش را دارد..

----------------------------------------------------------

این کارها برای چیه؟که نظر دیگرون روجلب کنیم یا ازمون تعریف کنن؟یا پشت سرمون حرف نزنن؟
عمرا...من خودم بخاطر مردم اذیت کنم...من خودمم...با اخلاق خودم. هیچ کس هم نمیتونه بگه اینجا نبایدبخندی یا الان باید سکوت کنی...همینقدرکه ادب و اخلاق اجتماعی رو رعایت کنی بس!
این چیزها فقط زندگی رو سخت و نمایشی میکنه...دوست عزیز.

----------------------------------------------------------

این سوال می تواند ناشی از این باشد که شما می خواهید بدانید چگونه خود را به دیگران فردی شایسته نشان دهید.
بنده می خواهم عرض کنم مهم تر از آنکه دیگران ما را چطور ببینند، این است که ما واقعا چگونه باید باشیم؟!!!
بر این اساس، اگر شما بر مبنای دستورات الهی و احترام به مردم و رعایت عزت نفس خود رفتار کنید، یعنی اگر این موارد در ذهن شما باشد، خود به خود رفتار شما درست تنظیم خواهد شد.
پس از این نگران نباشید که بعضی ها هنوز با شما خوب نیستند، شما نمی توانید نظر همه افراد را نسبت به خود مثبت کنید، اما اگر عاقلانه، خداپسندانه و با احترام به مردم زندگی می کنید و باز هم برخی با شما رفتار خوبی ندارند، اصلا نگران نباشید. اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید مشکل از ایشان است و بالاخره روزی می فهمند که حق با شماست.
خلاصه: برای خوب بودن، تنها یک راه وجود دارد: خوب بودن!

-----------------------------------------------------------

برایان تریسی دو تا از کتابهاش به نامهای قدرت جذبه و قدرت بیان فکر کنم کتابای خوبی باشن به هر حال هر چند این فرد روانشناس نیست ولی با توجه به اینکه یه آدم موفقه لابد همین چیزایی که در کتاباش توضیح داده موثره که تونسته موفقیت های خوبی به دست بیاره.


سایر سئوالات