چرا حوصله نماز خواندن نداریم

بسم الله
از عوامل خیلی مهم دوری از نماز اینه که گناه روی قلب آدمو می پوشونه و فرد فکر میکنه(دقت کنید، فقط فکر می کنه!!) که چیزهای دیگه هم میتونه جای نماز و راز و نیاز با خدا رو براش پر کنه. ولی بعد از مدتی احساس می کنه که زندگیش پوچ شده و با هیچ چیزی نمی تونه پرش کنه جز با خود خدا و راز و نیاز با او! همچنین دقت نکردن به معنا و مفهوم نماز هم خیلی موثره. آدم وقتی بدونه داره چی میگه به ربّش عشق می کنه!و ... امتحان کنید. یقینا ضرر نمی بینید!!!

دلت کوچیک شده و اتفاق ناگواری برات پیش نیومده تا چنان التماسش کنی که اشکت یک لحظه هم بند نیاد- دلت سیاه شده و بدبختانه شیطان بدرونش رخنه کرده -نکنه زیاد خوشی که یادت رفته بابت نعمتهایی که بهت داده تشکر کنی - نعمت سلامتی - خانواده - درس خواندن ولی این رسم تشکر از خدا نیست - خدا به نماز تو نیاز نداره - تو برای ادامه بهتر راحت به اون نیاز داری و من مطمئن هستم بزودی میری ووضو میگیری

------------------------------------------
بنظرم اول باید خودت رو باور کنی که خیلی بارزشی در جهان هستی به قول بعضی از دوستان این باور رو خواهش میکنم با کسی معامله نکن چون همه انسانها نقاط ضعف دارند وقتی با افراد به دین و باور های خودت ایمان پیدا میکنی با از دست دادن اون شخص باور هات دچار لغزش میشن اینکه خدا همیشه با تو هست و کنارت این موجود مهربان و صمیمی خودش میتونه نقطه اتصال و تمسک شما رو قوی کنه لذا به عبادت هم با دید خداوند نگاه کن نه افراد و اشخاص آنوقت می بینی که چقدر مشتاقانه و دلنشین عبادت میکنی به موجودی فکر کن که بهت بی اندازه محبت کرده و هدیه بهت داده برای شناختنش نه توقع از شما آنوقت خدا و نماز و عبادات برات میشه مثل عسل شیرین انشالله که موفق میشی من باور دارم که تو خدا رو فراموش نکردی و در عمق وجودت او هست و هنوز دوستش داری این کافیه نکریم پدر و مادر هم عبادت هست عبادت فقط نماز نیست هر چند که کلید همه خوبیهاست اگر این کلید رو بهت تعارف کردن هرگز پس نده که پس دادن هدیه کار خوبی نیست خدا تو رو دوست داشته که هنوز این سئوال تو ذهن شما هست والا اصلا یادی نمیکردی این سئوال نشون میده که ناراحتی از فراموش کردن خدا یا حق .

------------------------------------------

چون نماز را فقط در ظاهرش میبینی و بی معنی میشود
ولی نماز و اتصال به مبدا را درک کنی
هر روز و هر ساعت نماز میخوانی و به مبدا اصلی وصل خواهی شد
نماز را از نظر کیفیت باید خواند فقط کمیت را در نظر نگیر
نماز در تمام ادیان وجود دارد پس باید درک کنی چیزی هست که همه میخوانند ولی در روشها و مدلهای گوناگون
حتما برو کیفیت نماز را که تسلیم محض است بررسی کن

-----------------------------------------
نماز ترا به این می خواند در پیشگاه مالک زندگان و مردگان حضوریابی ، پس با دلی آکنده از رغبت ، و ضمیری مالامال از شرف ، به نماز برخیز و هر کاری را که خدایتعالی تو را به اشتغال به آن معذور نمی دارد ترک کن ، چه اشتغال به چنان اموری مخالف با مولا و سبک شمردن فرمان او جل جلاله باشد و خطری است سهمگین که از کیفر آن ایمن نمی توان بود. و مشنو که گویند به تاءخیر انداختن وقت نماز دشوار نیست. پس به نماز برخیز، با کمال اشتیاق ، با رغبتی از سر عشق ، و با عشقی به کمال ، در نماز به خدای حیّ هستی بخش ، روی سخن داشته باش و مقام خود را که بنده ای از یاد مبر، و از ستایش ذات پاکش کوتاهی مکن

شیخ بو علی سینا می نویسد: من به خواندن دروس مشغول بودم و اقسام فلسفه را مجدداً مطالعه می کردم در تمام این اوقات شبی را تا صبح نخوابیدم در روز هم جز به تحصیل علم به چیزی توجه نداشتم . و به همین طریق پیش می رفتم تا حقیقت هر مسئله برای من مسلم می شد و هرگاه من در مسئله ای حیران بودم و یا نمی توانستم قضیه را بفهمم به مسجد پناه می بردم و نماز می گذاردم و خالق کل را ستایش می کردم و معمّای من حل و مشکل برطرف می شد.


سایر سئوالات