چرا صورت لک میزند

کرم برای پوست زیاد هست و هر کدام از ما میتوانیم به شما نظری بدهیم که کرمی شما تهیه کنید اما پوست خیلی حساس هست به نظر من اگر به پزشک متخصص مراجعه کنید خیلی بهتر جواب میگیرید چون کرمها فرمولهای ضعیف و قوی دارند و نوع استفاده کردنشان فرق میکند گاهی بعضی از کرمها پوستی را بازسازی میکند اما برای پوست دیگری زیان اور هست.

برای از بین بردن لکه های پوست باید از کرمی استفاده کنید که دارای عصاره شیرین بیان باشه که اسم این کرم ایون اوت هست و برای از بین بردن جای جوش هم باید از لایه برداری به نام درمو پروفشنال استقاده کنید.

شما میتونین برای این منظور از یک ماسک کاملا طبیعی که از جلبکهای دریایی و نیز سختپوستان دریایی تهیه میشه و از محصولات یه کمپانی با تائیدیه ها و افتخارات بسیار زیاد جهانیه استفاده کنین.

بهترین راه مشاوره با پزشکه. فقط به پزشک مراجعه کن و هیچ دارویی رو بدون مشورت پزشک به صورتت نزن
بهترین راه برای از بین بردن جوشهات هم استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن هست.

بهترین راه درمان کرم هیدروکینون 4% است. البته با استفاده مداوم حدودا بعد از 2 ماه اثراتش را متوجه می شوی. پوست من هم جای جوش زیاد داشت ولی الان 4-5 ماه است که از این کرم استفاده می کنم و خیلی راضی هستم برای من که هیچ گونه عوارضی نداشته البته توصیه میکنم ابتدا کمی از آن را در قسمت کوچکی از صورتت امتحان کنی تا مطمئن شوی عوارضی نمی دهد.قیمت این کرم مناسب است و بدون نسخه می توانی از داروخانه تهیه کنی. استفاده از ضد آفتاب و دوری از نور مستقیم در طول درمان ضروری است. و این کرم را باید دوبار در روز صبح و شب بر روی صورت بمالید و بعد از یک ساعت صورت را با صابون ترجیحا بدون عطر بشوری.

ماسک برای از بین بردن آثار جوش ها :

بعضی از افراد دارای پوست بسیار حساسی می باشند و اگر زخم یا جوشی در روی آن پدید آید جای آن پس از بهبودی به صورت لکه در بدن و در روی پوست باقی می ماند برای معالجه این لکه های حاصل از خون مردگی می توان از روشهای زیر استفاده کرد:

محل جوش را با مخلوط عسل و ویتامین "E" به صورت روغن و یا پودر در جوز به مدت 20 دقیقه بپوشانید و سپس با آب ولرم بشویید و بعد آب سرد به صورت بپاشید، این روش را هفته ای یکبار انجام دهید تا آثار جوش ها کاملا از بین برود. مخلوط آب اسفناج و سفیدآب ، آثار جوش های صورت را از بین می برد. به محل جوشها می توان مخلوط عسل و زرده تخم مرغ و روغن زیتون مالید و یک ساعت روی صورت قرار داده و بعد آن را با آب ولرم بشویید. این عمل را یک روز درمیان تکرار کنید تا آثار جوش ها از بین برود.

برگ کلم یا برگ ترب یا پونه را کوبیده و ضماد اندازید، یا زرنیخ واشق را با آب کوبیده با سرکه، ضماد گذارید. شاه بلوط، مازو، اقاقیا هر یک از اینها را که می خواهید کوبیده و با آب گرم خمیر کرده و ضماد اندازید، مواظب باشید که محل جوش شکافته نشود. برگ جعفری و برگ تلفونی را کاملا له کنید این مخلوط له شده را به اضافه کمی عسل به صورت ماسک به پوست خود بمالید، این عمل را هر روز به مدت 40 دقیقه تکرار کنید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید تا آثار جوش ها از بین برود. (کمپرس با جوشانده تخم جعفری نیز برای از بین بردن آثار جوش ها مفید می باشد.)

اثر آب بر روی جوش های چرکی

در دوره اولیه وقتی که جوش ها هنوز کوچک هستند با یخ از گسترش آنها جلوگیری کرده ، بدین ترتیب که با قرار دادن کیسه یخ روی دمل، از رشد آنها جلوگیری نموده و بعد آنها را کمپرس داغ می کنید. مسئله مهم به وجود آمدن سیستم سریع گردش خون در محل جوش می باشد چرا که این گردش سریع خون باعث تعویض شدن چرک و مواد سمی محل جوش با مواد سالمی که در خون است ، شده و در نتیجه جوش ها زودتر و بهتر از بین می روند.


سایر سئوالات