چرا کباب از سیخ میریزد

در زیر نکاتی را یاد آور می شویم که فوت و فن کوزه گری کباب کوبیده به شمار می رود و رعایت این نکات باعث می شود که کباب روی آتش نریزد:

۱-سیخی که برای کباب استفاده می کنیم حتما باید از قبل در یخچال یا فریزر سرد شده باشد و هنگام سیخ گرفتن نباید سیخهایمان گرم باشد.

۲- سیخها باید خشک باشد و رطوبت نداشته باشد.

۳-گوشتی که می خواهیم برای کباب کردن چرخ کنیم نباید شسته شود چون در صورتیکه که گوشتها را بشوییم چسبندگی خود را از دست می دهند و گوشتها روی سیخ نمی مانند و شروع به ریختن می کنند.

۴- برای چسبندگی بیشتر گوشتها می توانیم مقداری گوشت مرغ به گوشت قرمز اضافه کنیم چون گوشت مرغ فوق العاده چسبندگی دارد.

۵- آب پیازی را که برای کباب رنده کرده ایم دور ریخته و فقط تفاله پیاز را به گوشت اضافه می کنیم. چون آب پیاز باعث می شود که مواد روی سیخ از هم بپاشد.

۶- مقدار کمی جوش شیرین می تواند باعث ایجاد چسبندگی در گوشت شود و جوش شیرین هم می تواند به یکدست شدن کبابها کمک کند. البته اگر مرتب کباب کوبیده درست می کنیم پیشنهاد می کنیم که از به کار بردن جوش شیرین به علت از بین بردن آهن گوشت خودداری کنید ولی اگر تفریحی کباب درست می کنیم اشکالی ندارد که مقدار کمی جوش شیرین هم استفاده کنید.

۷- گوشت ها را کاملا ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند. در این مرحله گوشت را حدود ۴-۵ ساعت در یخچال قرار میدهیم تا حالت خود را بگیرد و به سیخ نچسبد چون هر چه گوشت سردتر باشد از روی سیخ نمیریزد. فراموش نکنید که خوب ورز دادن کباب کوبیده یکی از رازهای نریختن آن است. در ادامه هنگامی که کبابها را سیخ گرفتید آنها را یک ساعت دیگر در یخچال یا فریزر قرار دهید تا سرد شود و کمی خود را بگیرند.

۸- دقت کنید هنگامی که کبابها را سیخ گرفتید دو طرف گوشتها را خوب به سیخ فشار دهید تا به سیخ بچسبد.

۹- هنگامی که سیخهای کباب را روی آتش یا منقل می گذاریم حرارت اولیه باید خیلی زیاد باشد. در صورت امکان یک عدد پنکه را روبروی منقل آتش بگذارید و بگذارید در درجه ۴. سپس سیخها را تند تند پشت و رو کنید و امان ندهید که یک طرف بیشتر روی آتش باشد. وقتی گوشتها کمی خود را روی آتش گرفت پنکه را روی درجه کم گذاشته و به آرامی باد بزنید.

۱۰- نکته دیگر در تهیه کباب کوبیده اینکه گوشت گردن و سردست به همراه مقداری دنبه، گوشتی مناسب برای درست کردن کبابی نرم و چرب می باشد.

با رعایت این نکات مشاهده خواهید کرد که کبابها روی آتش نریخته و کبابهایی یکدست و زیبا خواهید داشت.

نوش جان

منبع: ashpazionlin.blogfa.com


سایر سئوالات