چرا کچل میشویم

فکر کنم منظور شما همون تاسی باشه که میتونه منشا وراثتی هم داشته باشهو چون gene اون روی کروموزم X هست که تو مردا وجود داره.
کمبود بعضی مواد معدنی مثل روی(Zn)-کم رسیدن خون به ریشه مو که میشه با شانه زدن جریان خونو زیادترش کرد-مشغله ذهنی زیاد تو هر زمینه که در آقایون زیادتره(درس و...)-عصبی بودن-مواد شیمیایی مخصوصا تو کارخونه ها که میتونه منافذ پوستی رو ببنده یا روی خود مو اثر بذاره...-هورمون تستوسترون در آقایون مو رو در اکثر نواحی بدن زیاد میکنه ولی در ریزش موی سر نقش داره-فکر کنم کم کاری تیروئید هم یکی دیگه از دلیلاش باشه!

کچلی در حقیقت نوعی عفونت قارچی در نواحی مودار پوست سر ، ابرو ، مژه و سایر نواحی بدن است . افراد هر جامعه بویژه مردان ، ازاینکه در آینده دارای سر طاس یا کچل باشند ، نگرانند و تمایل دارند از آن پیشگیری کرده و به درمان قطعی آن همت گمارند . علت کچلی در واقع انواعی از قارچها ( درماتوفیتها ) هستند که قادرند در نواحی متعدد پوست بدن ایجاد عفونت کرده و سبب ریزش دائمی موها شوند . قارچهای متعددی در ایجاد کچلی دخالت دارند و هر کدام اعضا مختلفی از بدن را مبتلا می سازند و بیشتر از نوع « میکروسپورم » و « تریکوفیتون » می باشند . گاهی هم وراثت و عوامل متعدد داخلی نیز در بروز کچلی دخالت می کنند .

انواع کچلی : کچلی سر ، مژه ، ابرو ، ریش ، سبیل ، بدن ، کشاله ران ، لای ناخی انگشتان دست و پا .
کچلی سر نیز بر سه نوع است که عبارتند از : اکتوتریکس ، آندوتریکس ، فاووس .
علائم بالینی کچلی : در برخی از انواع کچلی ، حتی بدون دارو می توان به بهبودی کامل بیمار امیدوار بود و در برخی نیز ضرورت استفاده از قرص « گریزوفولوین » وجود دارد و گاها طول درمان تا یکسال و یا بیشتر طول می کشد .

تجویز داروی فوق بایستی حتما طبق دستور پزشک و براساس وزن بیمار و با غذای چرب استفاده شود


سایر سئوالات