چرا دوست خوب نعمت است

همه انسانها در زندگی به حلقه ای از دوستان خوبی که روابط نردیک و صمیمانه داشته باشند نیاز دارند.

از نظر روانشناسان گفتگو، حمایت روانی و مشورت با دوستان در زندگی بسیار به انسان کمک می کند تا دشواریهای زندگی را بهتر پشت سر بگذارند و زندگی گرمی همراه با شادی داشته باشند.

دوست خوب کسی هست که توی رابطه باهات به فکر این نباشه تا تو رو نگه داره... رفیق خوب کسیه که وقتی شناختت ازت زده نشه... رفیق خوب کسیه که به آزادی فردی و خردت احترام بذاره... رفیق خوب ممکنه خیلی اشتراکات زیادی باهات نداشته باشه ولی بتونه تفاوت ها رو درک کنه بپذیره و باهاشون کنار بیاد... رفیق خوب کسیه که کمکت می کنه پا بگیری و اوج بگیری... دست کم اگه آب نمیاره کوزه رو نمیشکنه...رفیق خوب کسیه که از بودن باهاش لذت میبری و احساس بهتری بهت میده.

--------------------------------------------------------
دوست آن باشد که گیرد دست دوست
در پریشان حالی و درماندگی
خصوصیات یک دوست خوب:
1:رازداری
2:داشتن صداقت
3:راستگویی
4:احساس مسئولیت در مقابل دوست
از فرمایشات حضرت علی (ع):اگه میخواهی یک دوست خوب را
بشناسی سه بار عصبانیش کن اگه ازدستت رنجیده نشد و عصبانی نگردید.میتواند یک دوست خوب باشد.

یادمان باشد پیدا کردن یک دوست خوب آسان است اما نگهداری دوست خوب سخت است.

اولین کاری که یک فرد باید برای ایجاد ارتباط انجام دهد ، این است که اولاً شناخت کاملی نسبت به خودش داشته باشه . یعنی با هویت خودش آشنایی کاملی داشته باشه . سپس به شناخت نفر مقابلش بپردازد .
در رابطه به نظر من مهمترین عامل خود شخص هست . به خاطر اینکه شما با نوع کردار ، پندار و گفتار خودتون باعث عکس العمل طرف متاقبلتون میشد .
اگر شما بتونید با طرف مقابل خودتون ارتباط موثری برقرار کنید به نوعی در دوستی خودتون موفق بودید .
پیشنهاد من این برای این سوال شما صورت سوال رو عوض کنید و از خودتون بپرسید من په خصوصیاتی رو در خودم پرورش بدم می تونم دوستان خوب بیشتری در اطراف داشته باشم . چون شما فقز به نحوه رفتا رخودتون کنترل دارین نه اطرافیانتان و اسانترین کار ایجاد تغییر در خودتون است نه کلیه افراد دور و برتون


سایر سئوالات