چرا قفسه سینم درد میکنه

اول از همه شما باید بدونید که این درد از کی شروع شده و چرا بعد به درمان بپردازید . اگر مدت زمان کوتاهی است بهتره با انجام یک سری نرمش های آرام کننده و کشیدن نفس های عمیق این درد را کاهش بدین اما چنان چه این دردها ادامه داغر بود بهتره به یک پزشک مراجعه کنید تا ازتون نوار قلب گرفته بشه .

من برای اینکه از بیماریهای قلبی آگاه باشین و بدونین چه علائمی دارند یک مختصر از آن ها را براتون می نویسم .
به هر حال در صورت مشاهده علایم زیر فورا از اورژانس کمک بخواهید:

- درد شدید یا طولانی‌مدت در قفسه سینه، فشار یا احساس ناراحتی بیش از چند دقیقه در این ناحیه
- احساس ناراحتی که به شانه راست یا چپ، دست راست یا چپ، گردن، کمر، فک یا گوش می‌زند
- درد شکمی فوقانی طولانی‌مدت
- تپش قلب
- تنگی نفس
- بیهوشی یا از دست دادن هشیاری
- تهوع یا استفراغ
- تعریق، تغییر رنگ غیرطبیعی پوست
- حملات متعدد آنژین که به وسیله فعالیت بدنی یا هیجانی ایجاد نمی‌شود - آنژینی که پس از مصرف سه قرص نیتروگلیسرین پس از 15 دقیقه تسکین نمی‌یابد

به هر حال احساس ناراحتی و درد قفسه سینه ممکن است به واسطه عوامل قلبی و غیرقلبی ایجاد شود که عبارتند از: 1- آنژین 2- حمله قلبی 3- دیگر مشکلات قلبی 4- برخی مشکلات و ناراحتی‌های غیرقلبی. اما در هر صورت اگر علایم بالا را مشاهده کردید از آن غفلت نکنید!
اگر در شرف دچار شدن به حمله قلبی باشید، زمان بسیار حایز اهمیت است. به دلیل آن که بخش اعظم صدمه وارد شده در اثر حمله قلبی در همان یک ساعت اول قابل پیشگیری است.
به علاوه اولین یک ساعت حمله قلبی جدی‌ترین تهدید برای زندگی فرد تلقی می‌شود. اورژانس تجهیزات لازم برای موارد فوریت‌های قلبی را در اختیار دارد، پس آنها را در جریان گذاشته و طلب کمک کنید.


سایر سئوالات