چرا فن کامپیوتر صدا میدهد

کامپیوتر موقع روشن شدن نبایدهیچ صدای اضافه یی به غیر از کمی وز که ناشی از کارکرد فن پاور و احیانن فن کیس می باشد داشته باشه ، اگر غیر از این بود شما ابتدا خیلی ساده با دست درهای کیس را بگیرید ، اگر صدا افتاد ، پس کافییه فقط پیچ های کیس را محکم کنید و یا شاید پین درها در جای خود نباشند . اگر باز هم صدا داد با گوش کردن به صدای فن پاور که در پشت کیس هست ببینید آیا از فن پاور هست یا نه اگر بود که باید تعویض شود اگر نبود به سراغ فنی که معمولا روی کارت گرافیک بسته میشه بروید چون بعلت وارونه بودن زود به صدا در می اید . اگر از این هم نبود فن های کیس رو نگاه کن البته اگر دارید و با قطع سوکت برق فن ها ببینید که صدا می افته یا نه .
اگر صدایی بغیر از وز داشت 2 حالت داره یا از سی دی رام هست یا از هارد . صدای سی دی رام وقتی به خرابی میفته کاملا مشخصه به طوری که هی تلاش برای خواندن سی دی میکنه که صدای زیادی ایجاد میکنه اگر نبود به صدای هارد که کاملا مجزا از صداهای دیگر است گوش کنید . اگر هارد شما ضربه خورده باشه صدای زیاد همراه با تیک تیک کردن میده که کمی هم در بالا آوردن ویندوز ایجاد مشکل میکنه و اگر هار شما قدیمی باشه که نسبتا صدای زیاد تری به هارد های جدید داره و معمولی هست ولی اگر صدا به تازگی به سیستم وارد شده احتیاج به رسیدگی داره. سرما به هیچ عنوان روی صداهای کیس تاثیر نداره و ضمن اینکه اگر CPU شما از نوع P3 باشه لازمه که فن CPU را هم ببینید چون فن های ضعیفی دارن و مدت زیادی هست که کار کرده .
اگر ایراد کیست از فن ها بود و متوجه شدی می تونی قبل از تعویض با یک اسپری خشک که از الکتریکی تهیه میشه و برای شسته شو هست استفاده کنی که معمولا تاثیر گذار است و اگر نشد در نهایت باید تعویض شوند
راستی به هیچ عنوان از روغن استفاده نکن چون اگر درست انجام ندی ممکن با ترشحی که داخل کیس ایجاد میکنه باعث اتصالی قطعات بشه.


سایر سئوالات