چرا همسرم مرا دوست ندارد

چگونه با همسرم دوست شوم ؟ 

وقتی که زن و شوهر لازم وملزو هستند میشود گفت حتی با کلماتی ساده نیمه دوم خود را روشن میکند
که زیبایی ازدواج به اینه که حب ودوستی از اول به صورت پنهان در نهاد این دو کاشته شده وفقط باید از کاشته ها برداشت نمود و با همسر خود رابطه کلامی روان ومحبت آمیز برقرار کنی و از مهر خود او را محروم نگردانی...که هر واکنشی کنشی دارد ....دوستی در زندگی بهار همیشگی است که خود انسان باید به ان برگ و بار دهد

از رفتار و اعمال خوب همسر خود قدردانی کنید.
هنگامی که پژوهشگران از مردان پرسیدند که در زندگی زناشویی خود چه می‌خواهند، قدردانی در لیست همگی آنها وجود داشت. پس به خاطر داشته باشید و توجه داشته باشید به کارهایی که همسرتان برای شما، فرزندان و خانه انجام می‌دهد از او تشکر کنید. شما لبخندی بر روی لبانش و لذتی در قلبش ایجاد خواهید کرد.

عشق را در زندگیتان نگه دارید.
آخرین باری که برنامه ریزی کرده اید برای داشتن یک زمان عاشقانه در کنار همسرتان چه وقت بوده است؟ اگر شما نمی توانید به این سوال پاسخ دهید سریعاً به فکر باشید.مهربان بودن، یادداشتهای عاشقانه، هدیه ای کوچک برای او، برنامه ریزی برای یک روز عاشقانه و ابتکار در مسائل جن+ سی همگی باعث می‌شود که به او یادآوری کنید که هنوز هم او برایتان جذاب است.

اجازه دهید او هم زمانهایی مردانه داشته باشد.
هر کس به زمانهایی برای خودش نیاز دارد که از یک سرگرمی لذت ببرد یا با دوستانش جمع شود. اگر همسر شما فوتبال دوست دارد، در حالیکه شما به آن علاقه ندارید از او اشکال نگیرید.
او را تشویق کنید که رابطه ای دوستانه با مردان دیگر داشته باشد. او از این مصاحبتها لذت خواهد برد. مطالعات نشان می‌دهد مردانی که در کنار دوستانشان بوده اند، سالم تر بوده اند و زندگی طولانی تری داشته‌اند.

حق تقدم با اوست.
فشارهای روزانه کار، خانه و بچه ها کافی است که او را خسته کند. زمانی را بسازید برای دو نفرتان که استراحت کوتاهی داشته باشید، دور از کارهای کسالت آور روزانه. احساس علاقه نسبت به کارش و سرگرمی هایش نشان دهید، این کار باعث می‌شود که او بداند که او برایتان چقدر اهمیت دارد.

سعی نکنید او را تغییر دهید.
آیا شما خوش مشرب هستید و شوهرتان کم رو؟ آیا دوست دارید خانه همیشه تمیز باشد و حوله شوهرتان همیشه بر زمین است؟ روانشناسان می‌گویند شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید، یقین داشته باشید شما تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. پس دنبال راههایی غیر از غر زدن و نق زدن باشید.برای مثال توافق در روابط اجتماعیتان با کم کردن تعداد مهمانها و یا رفتن شما به تنهایی در مهمانی و قرار دادن یک سبد در حمام برای قرار دادن رختها و تشویق کردن او وقتی که در مهمانی شرکت کرد و یا حوله های کثیف را سر جایش قرار داد. ایجاد دلگرمی و تشویق همیشه بهتر از عیب جویی و سرزنش است.

به او بگویید که چه می‌خواهید.
این آسان است که فکر کنید کسی که با او زندگی می‌کنید کاملاً شما را می‌شناسد، اما این حقیقت ندارد. بسیاری از ما همه چیز را همان طوری می‌بینیم که دوست داریم. پس غافلگیر نشوید شوهرتان فکر کند که شما هر آنچه که می‌خواهید همان است که اومی خواهد. اگر شما در آغوش گرفتن و یا یک مشورت و یا یک ژاکت قرمز برای تولدتان می‌خواهید به او بگویید.

وقتی را هم با دوستانتان بگذرانید.
وقتی شما شوهر می‌کنید فکر می‌کنید که از دوستانتان باید کنار بکشید و در کنار شوهرتان باشید. اما یک نفر نمی‌تواند تمام احتیاجات شما را رفع کند و این انتظار نا معقولی است که از شوهرتان بخواهید هم شوهرتان باشد، هم رفیق و هم بهترین دوست دخترتان. زمانی را برای دوستانتان اختصاص دهید این کار باعث می‌شود که شما انرژی یابید.

اجازه دهید بعضی اوقات آزاد باشد.
همان طور که شما نیاز دارید بعضی اوقات ریلکس کنید و تنها باشید شوهرتان هم به این نیاز دارد. ممکن است استراحت شما بعد از یک روز کار، دراز کشیدن روی تخت و یا یک دوش گرم باشد و استراحت او به نحوی دیگر باشد، مثلاً روزنامه بخواند و یا تلویزیون نگاه کند اجازه دهید او همان طور که میخواهد خود را شارژ کند، شاید کارهای خانه و خرید کردن بیشتر او را خسته کند.

به او ایمان داشته باشید و بگذارید او این را بداند.
مردان می‌توانند بسیار به شجاعت و دلیری تظاهر کنند، اما آنها هم مثل ما بعضی اوقات اعتماد به نفس کمی دارند و درمانده می‌شوند و احساس ضعف می‌کنند. هنگامی که او به خانه می‌آید خصوصاً وقتی که او خود را باور ندارد، نیاز دارد که بداند کسی که او را باور دارد در خودش زندگی می‌کند.
.
در مورد مسائل شخصیت باهاش صحبت کن، ازش نظر بخواه، از اون بخوا که یه کارهایی رو به صورت روتین برات انجام بده مثلا بگو به محض رسیدن به خونه بهم زنگ بزن و اگه یه روز نزد خودت رو ناراحت نشون بده، اگه از کاریش ناراحت می شی به آرومی بهش بگو که دیگه تکرار نکنه، البته اگه برای بار دوم و سوم تکرار کرد ناراحت بشی خیلی بهتره چون نشون می دی که برات مهمه یا حتی قهر کن، باهاش بازی کن مثلا تخته یا ورق یا هر چیز دیگه ای، موقع تماشای تلوزیون دستش رو بگیر
در مورد ظاهرش نظر بده و بگو این لباس و دوست دارم یا این رنگ رژ رو دوست ندارم، از محل کار بهش تلفن کن و بگو امشب برام شام مثلا ماکارونی درست کن
در کل سعی کن که باهاش خیلی صمیمی باشی تا رابطتون بهتر از اینی که هست بشه.

بهش اجازه بده هر حرفی رو بدون ترس از عکس العملت بهت بگه.
تا میتونی محبت کن. مثلا تو کیفش یا تقویمش یه یادداشت بذار که دوسش داری و سوپرایزش کن. اما انقدر هم محبت نکن که اگه روزی حوصله عشقبازی نداشتی فکر کنه که دیگه دوسش نداری.....
علت اینکه همسرا با هم دوست نیستن ترس از عکس العمله .


سایر سئوالات