چرا هواوی ارزان است

علل گوناگونی برای این موضوع وجود دارد که از آموزش و مهارت گرفته تا دستمزد، منابع طبیعی و ساختارهای قانونی و مقرراتی را شامل می‌شوند. برتری بزرگ چین در توانایی رقابت در هزینه‌ی تولید است. این صحبت توسط داده‌های همان گزارش نیز تایید می‌شود. زمانی که از مدیر عاملان کمپانی‌ها خواسته شد تا شش کشور برتر را در زمینه‌های مختلف ارزیابی کنند، چین در زمینه‌ی هزینه‌ی تولید به وضوح برتری یافت.

به طور کلی، کارخانه‌های چینی با حاشیه سود کمتری نسبت به رقبای آمریکایی کار می‌کنند. با وجود آنکه این روش به آن‌ها اجازه‌ی دریافت سفارش‌های تعداد کم را نمی‌دهد، اما در مورد سفارش‌های بزرگ با تعداد انبوه، چین می‌تواند محصولات را با قیمت پایین‌تری تولید کند که به کاهش قیمت نهایی محصول نیز منجر می‌شود. با در نظر گرفتن سایر فاکتورهایی که بررسی کردیم، تقریبا کار غیر اقتصادی و بیهوده‌ای است که عملیات تولید را در کشورهای گران‌تر انجام دهید.

بدین ترتیب، یک شرایط خودشکوفا به وجود می‌آید که سفارش‌های انبوه در زمان نیاز به سرعت تحویل داده شوند. در نتیجه‌ی آن، هزینه‌های تولید محصولات خودشان نیز کاهش می‌یابد و همچنین سایرین ترغیب می‌شوند که سفارش‌های خود را به این کارخانه‌ها بدهند.

یکی از رموز موفقیت گوشی های ارزان قیمت چینی ، دستمزد کارکنان در این کشور است


سایر سئوالات