چرا باید نماز بخوانیم

مشخصات سوال
چرا نماز می خونیم؟انسان به دو دلیل نماز می‌خواند:
• برای ماندن بر طریق باورهایی که موروثی به او داده شده.
• برای ارتباط با منبع خالقی که نسبت به آن اشراف یافته و می‌خواهد آن منبع بی‌همتا را نیایش کرده و با او سخن بگوید. این شیوه دوم هرگز نماز به آن شیوه مرسوم نیست. من خودم دقایقی را به حالت ریلکس می‌نشینم و با زبان خودم با خدا راز و نیاز می‌کنم. و جای شما خالی خیلی هم می‌چسبد و از هر مانتراخوانی‌ای نیز اثرگذارتر است. .

هر انسانی متاسب با اعتقادی که داره هدفش تعریف میشه تو این موضوع هم همین طور هست کلا ادما تو این موضوع به دو دسته تقسیم میشن یه تعدادی از روی ترس یا رفع مسعولیت کردن نماز می خونن یه تعدادی واسه رسیدن به یه هدف خاص مثل تشکر از خداوند- - عوام فریبی -- به امید نگاه ویژه خدا به اونا و البته یه تعدادی از روی اعتقاد بسیار قویشون به وجود حضرت حق که تعدادشون اطراف ما کمه
حالا ببین هدف تو چیه اگه یکی از اونا بود نماز بخون اگه که نه اول هدفتو مشخص کن بعد نماز بخون دنبال دلیل و مدرک واسه کارت هم نباش فقط به کارت اعتقاد داشته باش که این هم خیلی خیلی سخته.

ما باید خدا رو به خاطر همه نعمت هاش شکر کنیم... خودش هم گفته که برای این کار باید نماز بخونید ... پس نماز می خونیم تا خدا رو به همون روشی که خودش گفته شکر کنیم.

نماز وصل شدن به خالق و یکی شدن با اوست ...
هر کو دور مان از اصل خویش
باز جوید روزگار وصل خویش
نماز معراج مومن است ...
اگر تشنه ای آب میخوری ...
اگر تشنه معرفت و شناخت و رسیدن به خالق باشی نماز میخوانیم ...
نماز خواندن دو وجه دارد ظاهری و باطنی ... اگر فقط ظاهر را ببینیم بی معنی است ... ولی اگر باطن را درک کنیم شیرین میشود و جدا از آن سخت.


سایر سئوالات